SZCZEGÓŁOWE INFO

MAJORKA 2021

TERMINY

2021r. – wyprzedany

1-8 maja 2021r.

8-15 maja 2021r.

19-26 września 2021r.


DLA KOGO OBÓZ? 

Na obozie jest miejsce dla każdego poziomu zaawansowania. Jeździmy tak, że nawet przy pewnym zróznicowaniu w grupie potrafimy pogodzić wasze oczekiwania i możliwości: osoby które chcą się zmęczyć bardzo – robią np 2 lub 3 podjazdy tam, gdzie ci trochę wolniejsci pojeżdzają 1 raz. Robimy te obozy od wielu lat i zawsze wszyscy wracają ustatysfakcjonowani.

Proponowany przez nas wyjazd to nie tylko stricte wyjazd sportowy, to też w dużej mierze wyjzad rekreacyjny, gdzie poznajemy jeżdżenie w większej grupie, własne możliwości, lęki 🙂 i oswajamy się z nimi na podjazdach i serpentynowych zjazdach. Majorka to doskonałe miejsce na doskonalenie i poznawanie kolarstwa. A cały wyjazd to nie tylko sport, to event sportowy, gdzie oprócz treningu możecie spróbować wyspiarskich potraw, delektować się słońcem o tej porze roku, open water nawet bez pianki, poznać nowych ludzi i przede wszystkim dobrze się bawić.

Podczas obozu z reguły jest podział na 2 minimum GRUPY:

  • SPORTOWA – czyli dla osób trenujacych kolarstwo lub triathlon, lubiących dużo i mocno, tu na pewno porządnie się zmęczycie. Grupę prowadzi trener kolarstwa, triathlonista Adrian Kobusiński.
  • COFEE&CAKE, czyli zupełnie rekreacyjna, dla wszystkich rozpoczynających przygodę z kolarstwem, początkujących i tych, którzy nie jeżdżą jeszcze w butach wpinanych w pedały.  Wymagania grupy Cofee with Milk: umiejętność jazdy tak ok 20-22 km/h po płaskim oraz chęć pokręcenia więcej niż do sklepu po bułki. Mimo, że jest to grupa dla zupełnie początkujących osób, to jest to grupa, która przejedzie swoje pierwsze 50 a może nawet więcej kilometrów podczas jednego dnia.

Treningi są tak prowadzone abyśmy w danej grupie wszyscy mogli jeździć wspólnie. Mocniejsze akcenty będą na podjazdach lub nawrotkach, tak aby wszyscy mogli się zjechać po zadaniu lub wjechaniu na górę. Prowadzimy grupę treningową od 6 lat, a wyjazdy od 5ciu i mamy doświadczenie w organizowanie treningów kolarskich, nawet dla osób o dużym zróżnicowaniu i doświadczeniu treningowym. I na prawdę, nie będzie to żadnym problemem ani jeśli będziesz chciał mocniej przycisnąć, ani jeśli jeździsz na szosie dopiero od jakiegoś czasu.

CO NA OBOZIE?

Grupa SPORTOWA – na wyjeździe skupiamy się głównie na formie kolarskiej, poprawie techniki (podjazdy, zjazdy i jazda w grupie), poprawie wytrzymałości, wytrzymałości siłowej oraz elementach szybkościowych.

Grupa COFFE&CAKE skupia się na eksporacji wyspy, ciekawych miejsc i oswajaniu się z szosą, nie zapominając o kawie i świeżo wyciskanych sokach podczas wycieczek i szeroko pojętej rekreacji :).

Jest to świetna okazja dobrze rozkręcić nogę przed sezonem. Oczywiście poza rowerem pojawią się elementy biegowe: głównie w formie zakładek oraz treningów sprawnościowych.

Pływanie realizujemy w formie open water, dlatego zachęcamy do zabrania pianek – (to zależy od roku, ale da się pływać też bez pianek, chociaż w mniejszym komforcie).

Na miejscu zastaniecie bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, bardzo urozmaicony teren – będziemy jeździć i po górach i po pagórkowatym terenie. Przekonacie się że symbioza kierowca-kolarz w naturalnym środowisku może zaistnieć i zobaczycie jak bardzo kierowcy potrafią uważać na kolarzy. Poza aspektem sportowym taki wyjazd to źródło motywacji, wymiany doświadczeń i integracji i jeśli masz ochotę możesz zabrać osobę towarzyszącą, ale po prostu pojechać z nami i trenować wg uznania i chęci.

JAK MIESZKAMY?

– w zależności od ilości obozowiczów, planujemy wynajęcie 3-4 domów zlokalizowanych  w Port de Alcudia, domy oddalone są od siebie od kilkudziesięciu metrów do kilkuset tak, abyśmy mogli – o ile chcemy się wspólnie integrować.

– domy są duże, przestronne, z salonem i wyposażoną kuchnią do dyspozycji wszystkich mieszkańców,

– do plaży od 50 do 600 metrów, w zależności od położenia danego domu.

– pokoje 2 osobowe i nikt nie mieszka w salonie, ani częściach wspólnych jak to jest na innych wyjazdach, po prostu jest komfortowo, a nawet super komfortowo, choć standard domów może się różnić – nie zależy to od nas.

JAK LECIMY?

– wylot i powrót z Berlina lub Wrocławia, to zależy od dostępności lotów. Co roku jednak dolatywały do nas osoby z innych miast więc jest to temat do domówienia.
– transfer z lotniska w terminie lotu: Berlin/Wrocław-Palma, Palma – Berlin/Wrocław – jest w cenie,

CENY

399 euro/tydzień (w tym jest: zakwaterowanie, opieka trenerska, transfer z lotniska i na lotnisko na Majorce, organizację tras i wycieczek, powitalny posiłek i podstawowe produkty na pierwszy dzień obozu)

Szczegóły i opcje cenowe możesz sprawdzić tu: https://majorka.p-s-w.pl/oplaty

W razie jakichkolwiek pytań pisz: [email protected] lub dzwoń: 603781012.