SZCZEGÓŁOWE INFO

MAJORKA 2021

TERMIN

od 16 do 23 marca 2021r.


DLA KOGO OBÓZ? 

Na obozie jest miejsce dla każdego poziomu zaawansowania. Jeździmy tak, że nawet przy pewnym zróznicowaniu w grupie potrafimy pogodzić wasze oczekiwania i możliwości: osoby które chcą się zmęczyć bardzo – robią np 2 lub 3 podjazdy tam, gdzie ci trochę wolniejsci pojeżdzają 1 raz. Robimy te obozy od wielu lat i zawsze wszyscy wracają ustatysfakcjonowani.

Proponowany przez nas wyjazd to nie tylko stricte wyjazd sportowy, to też w dużej mierze wyjzad rekreacyjny, gdzie poznajemy jeżdżenie w większej grupie, własne możliwości, lęki 🙂 i oswajamy się z nimi na podjazdach i serpentynowych zjazdach. Majorka to doskonałe miejsce na doskonalenie i poznawanie kolarstwa. A cały wyjazd to nie tylko sport, to event sportowy, gdzie oprócz treningu możecie spróbować wyspiarskich potraw, delektować się słońcem o tej porze roku, open water nawet bez pianki, poznać nowych ludzi i przede wszystkim dobrze się bawić.

Podczas marcowego wyjazdu będzie główny podział na 2 GRUPY:

SPORTOWA – czyli dla osób trenujacych kolarstwo lub triathlon, lubiących dużo i mocno, tu na pewno porządnie się zmęczycie. Grupę prowadzi trener kolarstwa, czołowy zawodnik triathlonu Adrian Kobusiński.

– COFEE&CAKE, dla wszystkich rozpoczynających przygodę z kolarstwem, początkujących i tych, którzy nie jeżdżą jeszcze w butach wpinanych w pedała.  Wymagania grupy Cofee with Milk: umiejętność jazdy minimum 20-22 km/h po płaskim oraz chęć pokręcenia więcej niż do sklepu po bułki. Mimo, że jest to grupa dla zupełnie początkujących osób, to jest to grupa, która przejedzie swoje być może pierwsze 50 a może nawet więcej kilometrów podczas jednego dnia.

Treningi są tak prowadzone abyśmy w danej grupie wszyscy mogli jeździć wspólnie. Mocniejsze akcenty będą na podjazdach lub nawrotkach, tak aby wszyscy mogli się zjechać po zadaniu lub wjechaniu na górę. Prowadzimy grupę treningową od 6 lat, a wyjazdy od 5ciu i mamy doświadczenie w organizowanie treningów kolarskich, nawet dla osób o dużym zróżnicowaniu i doświadczeniu treningowym. I na prawdę, nie będzie to żadnym problemem ani jeśli będziesz chciał mocniej przycisnąć, ani jeśli jeździsz na szosie dopiero od jakiegoś czasu.

CO NA OBOZIE?

Na wyjeździe skupiamy się głównie na formie kolarskiej, poprawie techniki (podjazdy, zjazdy i jazda w grupie), poprawie wytrzymałości, wytrzymałości siłowej oraz elementów szybkościowych – to dotyczy grupy SPORT. Druga grupa skupia się na eksporacji wyspy, ciekawych miejsc i oswajaniu się z szosą, nie zapominając o kawie i świeżo wyciskanych sokach podczas wycieczek.

Jest do świetna okazja dobrze rozkręcić nogę przed sezonem. Oczywiście poza rowerem pojawią się elementy biegowe: głównie w formie zakładek oraz treningów sprawnościowych.

Pływanie realizujemy w formie open water, dlatego zachęcamy do zabrania pianek – (to zależy od roku, ale da się pływać też bez pianek, chociaż w mniejszym komforcie).

Na miejscu zastaniecie bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, bardzo urozmaicony teren – będziemy jeździć i po górach i po pagórkowatym terenie. Przekonacie się że symbioza kierowca-kolarz w naturalnym środowisku może zaistnieć i zobaczycie jak bardzo kierowcy potrafią uważać na kolarzy. Poza aspektem sportowym taki wyjazd to źródło motywacji, wymiany doświadczeń i integracji i jeśli masz ochotę możesz zabrać osobę towarzyszącą, ale po prostu pojechać z nami i trenować wg uznania i chęci.

JAK MIESZKAMY?

– w zależności od ilości obozowiczów, planujemy wynajęcie 3-4 domów zlokalizowanych  w Port de Alcudia, domy oddalone są od siebie od kilkudziesięciu metrów do kilkuset tak, abyśmy mogli – o ile chcemy się wspólnie integrować.

– domy duże, przestronne, z salonem i wyposażoną kuchnią do dyspozycji wszystkich mieszkańców,

– do plaży od 50 do 600 metrów, w zależności od położenia danego domu.

– pokoje 2 osobowe i nikt nie mieszka w salonie, ani częściach wspólnych jak to jest na innych wyjazdach, po prostu jest komfortowo, a nawet super komfortowo, choć standard domów może się różnić – nie zależy to od nas.

JAK LECIMY?

– wylot i powrót z Berlina, ale co roku dolatywały do nas osoby z innych miast więc jest to temat do domówienia.
– transfer z lotniska w terminie lotu: Berlin-Palma, Palma – Berlin – jest w cenie,

CENY

399 euro/tydzień (31.03 – 7.04)

Szczegóły i opcje cenowe możesz sprawdzić tu: https://majorka.p-s-w.pl/oplaty


W cenie obozu masz: zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym, transport z/na lotnisko na Majorce, opiekę trenerską przez cały pobyt, wskazówki jak się przygotować pod kątem treningowym do wyjazdu.

Na miejscu, po przyjeździe w każdym domu będą czekały na Was: owoce, pieczywo, dżem, miód, jajka, bekon, masło, olej,  może coś jeszcze – zobaczymy, tak aby po przyjeździe, na szybko „rzucić coś na ząb” i jeszcze w dniu przyjazdu pójść na trening.

– osoba nietrenująca: 280 euro/tydzień,
– dzieci do 3 roku, mieszkające z rodzicami – 100 euro,
– transport roweru z lotniska i na lotnisko w Palmie – 10 euro w jedną stronę,
– wypożyczenie roweru na miejscu: 7 dni – od 105 euro.,
– transfer z/na lotnisko w dodatkowym terminie (innym niż lot Wrocław-Palma-Wrocław) – 60 euro/kurs (od 1 do 4 osób),
– jeśli ogarniasz noclegi na swoją rękę, a chcesz z nami trenować – 150 euro,

Płatności:
zaliczka rezerwacyjna 150 euro,
do 29 lutego – pozostała kwota, tak za całość noclegów ja też muszę zapłacić miesiąc przed przyjazdem.

W przypadku rezerwacji, proszę o kontakt na email: [email protected] lub tel: 603781012
oraz potwierdzenie wyjazdu czyli zaliczkę 150EUR na konto nr: 79 1020 5226 0000 6002 0522 6859 (PKO BP). kurs euro: 4,35pln

Koszty dodatkowe: wyżywienie we własnym zakresie (co roku tak to organizujemy, jest stosunkowo niedrogo, dobre jedzenie, raj dla fanów owoców morza), bilet lotniczy, transport lub najem roweru na miejscu.

Tak było w 2019r:

https://www.facebook.com/pg/PlatformaSportow/photos/?tab=album&album_id=1056217401247316

tak było w 2018r:

https://www.facebook.com/302427636626300/photos/?tab=album&album_id=953693021499755

Tak było w 2017:
https://www.facebook.com/pg/PlatformaSportow/photos/?tab=album&album_id=953690654833325

W przypadku dodatkowych pytań: [email protected] lub tel: 603781012