SZCZEGÓŁOWE INFO

Zgrupowanie triathlonowe

MAJORKA 2020

Terminy:

I termin: od 31 marca do 7 kwietnia

DLA KOGO OBÓZ? 

Na obozie jest miejsce dla każdego poziomu zaawansowania. W tym roku w I-wszym terminie będzie podział na 3 GRUPY ZAAWANSOWANIA, w II-gim terminie na 2 poziomy. Wszystko jest jeszcze dopasowywane na obozie do poziomu uczestników.
Są możliwe, w zależności od potrzeb 2, 3 a nawet 4 grupy o ile to będzie konieczne – choć z reguły tak nie jest, gdyż taki wyjazd to nie tylko stricte trening sportowy, to też właśnie – jeżdżenie w większej grupie, poznawanie własnych i czyichś możliwości, lęków 🙂 i ich oswajanie. Majorka to doskonałe miejsce na doskonalenie i poznawanie kolarstwa.
A cały wyjazd to nie tylko sport, to event sportowy, gdzie oprócz treningu możecie spróbować wyspiarskich potraw, delektować się słońcem o tej porze roku, open water nawet bez pianki, poznać nowych ludzi i przede wszystkim dobrze się bawić.
 
Double Esspresso – czyli dla lubiących dużo i mocno, tu na pewno porządnie się zmęczycie. Grupę najmocniejszą prowadzi zawodniczka PRO Joanna Sołtysiak – obecna mistrzyni Polski na dystansie 1/2IM. 
 
Black Americano – dla „normalnie” jeżdżących,
 
Cofee with Milk, dla wszystkich rozpoczynających przygodę z kolarstwem początkujących i tych, którzy nie jeżdżą jeszcze w butach wpinanych w pedała.
 
 
Wymagania grupy Cofee with Milk: umiejętność jazdy minimum 20-22 km/h po płaskim oraz chęć pokręcenia więcej niż do sklepu po bułki. Mimo, że jest to grupa dla zupełnie początkujących osób, to jest to grupa, która przejedzie swoje być może pierwsze 50 a może nawet więcej kilometrów podczas jednego dnia.
 

Treningi są tak prowadzone abyśmy w danej grupie wszyscy mogli jeździć wspólnie. Mocniejsze akcenty będą na podjazdach lub nawrotkach, tak aby wszyscy mogli się zjechać po zadaniu lub wjechaniu na górę. Prowadzimy grupę treningową od 6 lat, a wyjazdy od 5ciu i mamy doświadczenie w organizowanie treningów kolarskich, nawet dla osób o dużym zróżnicowaniu i doświadczeniu treningowym. I na prawdę, nie będzie to żadnym problemem ani jeśli będziesz chciał mocniej przycisnąć, ani jeśli jeździsz na szosie dopiero od jakiegoś czasu.

CO NA OBOZIE?

Na wyjeździe skupiamy się głównie na formie kolarskiej, poprawie techniki (podjazdy, zjazdy i jazda w grupie), poprawie wytrzymałości, wytrzymałości siłowej oraz elementów szybkościowych. Jest do świetna okazja dobrze rozkręcić nogę przed sezonem. Oczywiście poza rowerem pojawią się elementy biegowe: głównie w formie zakładek oraz treningów sprawnościowych. Pływanie realizujemy w formie open water, dlatego zachęcamy do zabrania pianek – (to zależy od roku, ale da się pływać też bez pianek, chociaż w mniejszym komforcie).  Na miejscu zastaniecie bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, bardzo urozmaicony teren – będziemy jeździć i po górach i po pagórkowatym terenie. Przekonacie się że symbioza kierowca-kolarz w naturalnym środowisku może zaistnieć i zobaczycie jak bardzo kierowcy potrafią uważać na kolarzy. Poza aspektem sportowym taki wyjazd to źródło motywacji, wymiany doświadczeń i integracji i jeśli masz ochotę możesz zabrać osobę towarzyszącą, ale po prostu pojechać z nami i trenować wg uznania i chęci.

JAK MIESZKAMY?

– w zależności od ilości obozowiczów, planujemy wynajęcie 4-6 domów zlokalizowanych  w Port de Alcudia, domy oddalone są od siebie od kilkudziesięciu metrów do kilkuset tak, abyśmy mogli – o ile chcemy się wspólnie integrować.

– domy duże, przestronne, z salonem i wyposażoną kuchnią do dyspozycji wszystkich mieszkańców,

– do plaży od 50 do 600 metrów, w zależności od położenia danego domu.

– pokoje 2 osobowe i nikt nie mieszka w salonie, ani częściach wspólnych jak to jest na innych wyjazdach, po prostu jest komfortowo, a nawet super komfortowo, choć standard domów może się różnić – nie zależy to od nas.

JAK LECIMY?

– wylot i powrót największej grupy jest z/do Wrocławia, ale co roku dolatywały do nas osoby z innych miast,
– oficjalny transfer z lotniska w terminie lotu: Wrocław – Palma – Wrocław – jest w cenie,

CENY

– 7 dni obozu: 380 euro/tydzień (31.03 – 7.04)


W cenie obozu masz: zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym, transport z/na lotnisko na Majorce, opiekę trenerską przez cały pobyt, wskazówki jak się przygotować pod kątem treningowym do wyjazdu.

Na miejscu, po przyjeździe w każdym domu będą czekały na Was: owoce, pieczywo, dżem, miód, jajka, bekon, masło, olej,  może coś jeszcze – zobaczymy, tak aby po przyjeździe, na szybko „rzucić coś na ząb” i jeszcze w dniu przyjazdu pójść na trening.

– osoba nietrenująca: 280 euro/tydzień,
– dzieci do 3 roku, mieszkające z rodzicami – 100 euro,
– transport roweru z lotniska i na lotnisko w Palmie – 10 euro w jedną stronę,
– wypożyczenie roweru na miejscu: 7 dni – od 105 euro.,
– transfer z/na lotnisko w dodatkowym terminie (innym niż lot Wrocław-Palma-Wrocław) – 60 euro/kurs (od 1 do 4 osób),
– jeśli ogarniasz noclegi na swoją rękę, a chcesz z nami trenować – 150 euro,

Płatności:
zaliczka rezerwacyjna 150 euro,
do 29 lutego – pozostała kwota, tak za całość noclegów ja też muszę zapłacić miesiąc przed przyjazdem.

W przypadku rezerwacji, proszę o kontakt na email: [email protected] lub tel: 603781012
oraz potwierdzenie wyjazdu czyli zaliczkę 150EUR na konto nr: 79 1020 5226 0000 6002 0522 6859 (PKO BP). kurs euro: 4,35pln

Koszty dodatkowe: wyżywienie we własnym zakresie (co roku tak to organizujemy, jest stosunkowo niedrogo, dobre jedzenie, raj dla fanów owoców morza), bilet lotniczy, transport lub najem roweru na miejscu.

Tak było w 2019r:

https://www.facebook.com/pg/PlatformaSportow/photos/?tab=album&album_id=1056217401247316

tak było w 2018r:

https://www.facebook.com/302427636626300/photos/?tab=album&album_id=953693021499755

Tak było w 2017:
https://www.facebook.com/pg/PlatformaSportow/photos/?tab=album&album_id=953690654833325

W przypadku dodatkowych pytań: [email protected] lub tel: 603781012