SZCZEGÓŁOWE INFO

MAJORKA 2022

TERMINY

I termin: 29 marca – 5 kwietnia 2022r.

II termin: 5 – 12 kwietnia 2022r.


DLA KOGO OBÓZ? 

Na obozie jest miejsce dla każdego poziomu zaawansowania. Jeździmy tak, że nawet przy pewnym zróżnicowaniu w grupie potrafimy pogodzić Wasze oczekiwania i możliwości: osoby które chcą się zmęczyć bardzo – robią np 2 lub 3 podjazdy tam, gdzie ci trochę wolniejsi podjeżdżają 1 raz. Robimy te obozy od wielu lat i zawsze wszyscy wracają usatysfakcjonowani.

Proponowany przez nas wyjazd to nie tylko stricte wyjazd sportowy, to też w dużej mierze wyjazd rekreacyjny, gdzie poznajemy jeżdżenie w większej grupie, własne możliwości, lęki i oswajamy się z nimi na podjazdach i serpentynowych zjazdach. Majorka to doskonałe miejsce na doskonalenie i poznawanie kolarstwa. A cały wyjazd to nie tylko sport, to event sportowy, gdzie oprócz treningu możecie spróbować wyspiarskich potraw, delektować się słońcem o tej porze roku (open water możliwy nawet bez pianki), poznać nowych ludzi i przede wszystkim dobrze się bawić.

Podczas obozu z reguły jest podział na 2 minimum GRUPY:

  • SPORTOWA – czyli dla osób trenujacych kolarstwo lub triathlon, lubiących dużo i mocno, tu na pewno porządnie się zmęczycie. Grupę prowadzi trener kolarstwa, triathlonista Adrian Kobusiński.

  • COFEE&CAKE, czyli zupełnie rekreacyjna, dla wszystkich rozpoczynających przygodę z kolarstwem, początkujących i tych, którzy nie jeżdżą jeszcze w butach wpinanych w pedały.  

Wymagania grupy COFEE&CAKE: umiejętność jazdy tak ok 20-22 km/h po płaskim oraz chęć pokręcenia więcej niż do sklepu po bułki. Mimo, że jest to grupa dla zupełnie początkujących osób, to jest to grupa, która przejedzie swoje pierwsze 50 a może nawet więcej kilometrów podczas jednego dnia. Oczywiście z przystankami na Coffe i Cake :).

Treningi są tak prowadzone abyśmy w danej grupie wszyscy mogli jeździć wspólnie. Mocniejsze akcenty będą na podjazdach lub nawrotkach, tak aby wszyscy mogli się zjechać po zadaniu lub wjechaniu na górę. Od prawie 10 lat mamy doświadczenia z prowadzeniem różnych grup triathlonowo-kolarsko-rekreacyjnych i na prawdę, nie będzie to żadnym problemem ani jeśli będziesz chciał mocniej przycisnąć, ani jeśli jeździsz na szosie dopiero od niedawna, i nawet jeśli jeździsz bez wpinanych w pedały butów. Po to jest Cofee and Cake, żeby bezspiny pojeździć na Majorce.

CO NA OBOZIE?

Grupa SPORTOWA – na wyjeździe skupiamy się głównie na formie kolarskiej, poprawie techniki (podjazdy, zjazdy i jazda w grupie), poprawie wytrzymałości, wytrzymałości siłowej oraz elementach szybkościowych.

Grupa COFFE&CAKE skupia się na eksporacji wyspy, ciekawych miejsc i oswajaniu się z szosą, nie zapominając o kawie i świeżo wyciskanych sokach podczas wycieczek i szeroko pojętej rekreacji :).

Jest to świetna okazja dobrze rozkręcić nogę przed sezonem. Dla grupy SPORTOWEJ, oczywiście poza rowerem pojawią się pewne elementy biegowe: głównie w formie zakładek oraz treningów sprawnościowych. A dla wszytkich chętnych realizujemy tez zajęcia open water, dlatego zachęcamy do zabrania pianek – (to zależy od roku, ale da się pływać też bez pianek, chociaż w mniejszym komforcie).

Na miejscu zastaniecie bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe, bardzo urozmaicony teren – będziemy jeździć i po górach i po pagórkowatym terenie. Przekonacie się że symbioza kierowca-kolarz w naturalnym środowisku może zaistnieć i zobaczycie jak bardzo kierowcy potrafią uważać na kolarzy. Poza aspektem sportowym taki wyjazd to źródło motywacji, wymiany doświadczeń i integracji i jeśli masz ochotę możesz zabrać osobę towarzyszącą albo po prostu pojechać z nami i trenować wg uznania i chęci.

JAK MIESZKAMY?

– w zależności od ilości obozowiczów, wynajmujemy 3-4 domy zlokalizowane w Port de Alcudia. Domy oddalone są od siebie od kilkudziesięciu metrów do kilkuset tak, abyśmy mogli, o ile oczywiście mamy ochotę, wspólnie się integrować.

– domy są duże, przestronne, z salonem i wyposażoną kuchnią do dyspozycji wszystkich mieszkańców,

– do plaży od 50 do 600 metrów, w zależności od położenia danego domu.

– pokoje są 2 osobowe i nikt nie mieszka w salonie ani w częściach wspólnych jak to jest na innych wyjazdach. Po prostu jest komfortowo, a nawet super komfortowo, choć standard domów może się różnić – nie zależy to od nas.

JAK LECIMY?

– główny wylot i powrót jest z i do Berlina lub Wrocławia (wylot Ryanair o 9.40 z Wrocławia, tak samo 9.40 z Berlina). Powrót do Wrocławia – 13.15 i do Berlina tak samo 13.15. Transfer z lotniska i na lotnisko w Palmie na te loty jest w cenie.
– jest też możliwość organizacji transferu w innych godzinach ale to już indywidualnie musimy ustalić co i jak.

CENY

– 7 dni obozu: 399 euro/tydzień (7 dni, daty: 29 marca – 5 kwietnia, 5 – 12 kwietnia),

– 14 dni obozu: 780 euro/ 2 tygodnie (daty: 29 marca – 12 kwietnia), 14 dni obozu: 780 euro/ 2 tygodnie (daty: 29 marca – 12 kwietnia),

– osoba nietrenująca 339euro/tydzień,

W cenie obozu masz:

  • zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym,
  • transport z/na lotnisko na Majorce,
  • opiekę trenerską przez cały pobyt,
  • wskazówki jak się przygotować pod kątem treningowym i organizacyjnym do wyjazdu.
  • organizację treningów, wycieczek i całego pobytu od strony sportowej (i nie tylko :)),
  • Na miejscu, po przyjeździe w każdym domu będą czekały na Was: owoce, pieczywo, dżem, miód, jajka, bekon, sery, szynka, masło, olej,  tak aby po przyjeździe, na szybko „rzucić coś na ząb” i jeszcze w dniu przyjazdu pójść na trening.

Więcej opcji cenowych i szczegóły: https://majorka.p-s-w.pl/oplaty

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: [email protected] lub dzwoń: 603781012.